Порядок розгляду справ про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням:
- Хто може бути позивачем у суді? Це власник житлового приміщення, наймач, члени його сім'ї, зокрема ті, за якими зберігається право на користування житлом як за тимчасово відсутніми, або ті, що отримали броню (ст. 73-75 ЖК України). Особи, які користуються жилою площею тимчасово, тобто не мають самостійного права на нього (піднаймачі, тимчасові мешканці), не мають права на пред'явлення такого позову.
- Складання позовної заяви. Вимоги: позовна заява повинна відповідати нормам Цивільного процесуального кодексу України (статті 175-177), у ній мають бути вказані дані відповідача, зацікавлених осіб, викладається суть позовних вимог.
- До позовної заяви додаються докази:довідка про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні, копії документів, які підтверджують, що позивач є власником житла, Акт про непроживання, засвідчений ЖЕК/ОСББ, копія квитанцій про сплату комунальних послуг, покази свідків.
Важливо: суд не здійснює зняття особи з місця реєстрації, а лише визнає особу такою, що втратила право користування житловим приміщенням. Після набрання судового рішення законної сили, власнику житлового приміщення необхідно звернутись з рішенням суду та заявою про зняття з реєстрації місця проживання особи до органів реєстрації. Допомога досвідченого адвоката у житлових питаннях дозволить вам уникнути помилок при підготовці позовної заяви та інших документів, стресу та заощадити дорогоцінний час.